SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bricka 6225050
nr 622 5050
Bricka
nysilver, 1800-tal, längd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
måndag 1 februari 2010
kl 18:26:05
450 kr
600 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.